Щутгарт и Унион Берлин завършиха 2:2 в първия мач от баража за място в Бундеслигата през следващия сезон. Така столичани постигнаха отличен резултат и се доближиха до историческо първо влизане в германския елит.

Третият във Втора Бундеслига бе отборът, който сякаш повече вярваше в качествата си и не бе далеч дори от победата в Щутгарт.

В същото време "швабите" продължиха ужасния си сезон с ново колебливо представяне, в което ситуациите при двата гола бяха едни от редките светли лъчи.

Именно домакините откриха резултата в 41-ата минута, когато Анастасиос Донис направи забележителен пробив на контра, след което върна към Кристиан Гентнер и опитният футболист не сбърка с изстрела си.

Две минути по-късно обаче резултатът бе изравнен. След далечен въздушен пас Себастиан Андершон отклони с глава към Сюлейман Абдулахи, който действа технично в наказателното поле и си създаде позиция, от която реализира.

Щутгарт отново поведе в началото на втората част. Звездата Марио Гомес тръгна с топката още от центъра, навлезе към наказателното поле, след което стреля, а комичен рикошет в крака и главата на съперников футболист доведе до гол за 2:1.

В 68-ата минута Унион изравни за втори път, след като Марвин Фридрих бе точен с глава след центриране от корнер.

До края берлинчани бяха по-активният отбор като в продължението само страхотният рефлекс на Рон-Роберт Цийлер спаси Щутгарт при изстрела с глава на Андершон.

Така интригата остана за понеделник, когато на "Старото лесничейство" в Берлин Унион и Щутгарт ще определят последния участник в Бундеслигата за следващия сезон.