Отборът на Вердер Бремен победи с категоричното 3:0 тима на Санкт Паули в мач от Първа Бундеслига на Германия. И трите попадения за домакините наниза португалският голмайстор Уго Алмейда. Интересен факт е, че това бяха първите голове за тима от Бремен през този месец.

Освен с трите си попадения във вратата на Санкт Паули, Алмейда показа и отрицателната си страна, изкарвайки си червен картон десет минути преди края на мача. Резултатът обаче вече бе 3:0 в полза на домакините и отстраняването му не се отрази на крайния изход. В последната минута на срещата, гостите от Санкт Паули също останаха с човек по-малко на терена след червен картон на Маркус Торанд.

Алмейда откри за домакините още в 50-ата секунда на срещата, когато бе изведен сам срещу вратата на гостите. В 20-ата минута резултатът стана 2:0, а крайното 3:0 португалецът оформи в 64-ата минута на мача.

След спечелените три точки Вердер се изкачи на 11-та позиция, а Санкт Паули остава 14-ти.