Байер Леверкузен победи с 1:0 като гост Зенит Санкт Петербург в реванша, но руснаците станаха първият отбор, класирал се за полуфиналите в Купата на УЕФА, след като спечелиха първия мач с 4:1.

Руският нападател на Байер Дмитри Буликин вкара с глава в 18-ата минута след центриране на Кастро и даде надежда на германците, че могат да направят невероятен обрат, но ново попадение до края на двубоя не падна.

В 84-ата минута домакините получи правото да изпълни дузпа, след като Файзулин бе фаулиран в наказателното поле на Байер от Хагуи, но Анатоли Тимощук би слабо и Адлер спаси.

На полуфиналите, които са на 24 април и 1 май, Зенит ще срещне победителя от сблъсъка Хетафе – Байерн Мюнхен, които завършиха при резултата 1:1 в първия мач помежду си.