Българският футболист Тодор Неделев остана извън групата при успеха на неговия Майнц 05 с 2:1 като гост на Борусия Мьонхенгладбах.

Възпитаниците на Мартин Шмид започнаха по-добре, но на два пъти нямаха шанс, след като удари на Юнуз Мали и Фабиан Фрай срещнаха гредите на вратата на Ян Зомер.

В края на първото полувреме при контраатака Кристиан Клеменс центрира по тревата отдясно и непокритият на далечната греда Хайро Самперио засече в мрежата на домакините от границата на малкото наказателно поле в 42-ата минута. В 54-ата Патрик Херман изравни за 1:1. Победния гол реализира Кристиан Клеменс, който в 79-ата минута се разписа за крайното 2:1.

По този начин Борусия Мьонхенгладбах остава на дъното в Германия след двете поредни загуби от началото на сезона. Майнц 05 е на 8-о място във временното подреждане с 3 пункта.