Воденият от Илия Груев отбор на Дуисбург допусна тежко поражение с 1:6 като домакин на един от фаворитите във Втора Бундеслига Нюрнберг/

„Зебрите” влязоха в мача с приповдигнато настроение от успеха с 4:0 над Арминия Билефелд като гост, но в съботния следобед реалността бе далеч по-различна.

Все пак трябва да отбележим, че резултатът определено не отговаря на показаното на терена, но гостите бяха перфектни в атака и реализираха почти всяко свое положение.

Нюрнберг водеше с 2:0 на почивката след два гола на Микаел Ишак. С две попадения на Едуард Ловен и още едно на Ишак резултатът набъбна на 5:0.

Мориц Щопелкамп от дузпа вкара почетен гол за Дуисбург, а резервата Седрик Тойхерт оформи крайното 6:1 в 89-ата минута.

Във временното класиране Нюрнберг е на четвърто място с 10 точки. Дуисбург е 11-и със 7.