В мач от 19-я кръг на Първа Бундеслига Байерн Леверкузен загуби доста изненадващо с 2:4 като домакин от Щутгарт.

Марио Гомес даде гол аванс за гостите още в 3-та минута, а началото на второто полувреме започна с червен картон на Видал в 49-та минута, след което се разрази истински голов екшън.

Хицълшпергер се разписа в 51-та минута, но Кислин намали преднината на Щутгарт в 67-та минута. Последваха два нови гола за гостите дело на Марио Гомес в 75-та минута и Кедира в 90-та. Харистеас направи по-почетна загубата на „аспирините”.

Карлсруе постигна драматична победа с 3:2 срещу Хамбургер. Гостите поведоха в 7-та минута чрез Гереро в 7-та минута, а Колин Бенджамин удвои преднината за отбора воден от Мартин Йол в 48-та минута.

Все пак домакините съумяха бързо да изравнят чрез голове на Фрайс в 49-та и Федерико в 53-та.

Двата отбора завършиха мача с човек по-малко, след като Младен Петрич бе изгонен в 76-та минута от състава на Хамбургер, а Енгелхард също получи червен картон в 82-та минута.

Победното попадение за Карлсруе отбеляза Фрайс в 90-та минута

Борусия Мьонхенгладбах спря победната серия на Хофенхайм и двата отбора завършиха 1:1, като домакините дори изпуснаха трите точки в мача.

Баумйохан се разписа за Борусия в 43-та минута, а Уелингтон изравни за лидера в класирането в 90-та минута.

Шалке надделя с 1:0 срещу Вердер Бремен, като единственият гол в мача падна в 48-та минута и негов автор бе Хьоведес.

Айнтрахт Франкфурт завърши 2:2 с Кьолн, а Волфсбург спечели с 2:0 срещу Бохум.