Димитър Рангелов и неговите съотборници от Енерги Котбус преживяха тежки 90 минути. Отборът загуби като домакин на Мюнхен 1860 с 0:5 в мач от третия кръг на Втора Бундеслига.

Българският футболист започна като титуляр двубоя и остана на терена до последния съдийски сигнал, въпреки това и той не успя с нищо да помогне на тима си.

Още във втората минута Мюнхен 1860 реализира първото си попадение, дело на Айгнер. Пет минути по-късно кошмарното развитие за Енерги Котбус продължи, когато Константин Енгел получи червен картон. До края на мача домакините инкасираха още четири попадения, които тотално съсипаха състава, чийто екип носи Рангелов.

В друг мач от Втора Бундеслига, Гройтер Фюрт победи с 1:0 Динамо Дрезден. Асен Караславов остана на резервната скамейка за победителите. Динамо Дрезден пък се раздели с двама играчи (Фийл и Петер Форжт) през второто полувреме заради червени картони.

Единственото попадение в мача падна в 48-та минута, реализиран от Оушън.