Днешният съботен ден предложи истински голов дъжд в германската Бундеслига. 31-ят кръг от елитния шампионат направи зрителите пред екраните свидетели на 19 попадения в ранните срещи от 16:30 часа българско време.

Волфсбург и Фрайбург врътнаха 2:2 на "Волксваген Арена". Домакините откриха в 14-ата минута чрез Ваут Вегхорст, а 13 по-късно отново той покачи на 2:0 от дузпа. Привидно сигурната преднина на домакините обаче бе бързо заличена, след като Лукас Хьолер намали в 43-ата минута, а Роланд Шалай оформи крайния резултат 180 секунди по-късно. По този начин Волфсбург остават на 6 място с 46 точки, а Фрайбург - осми с 42.

Айнтрахт Франкфурт срази с 4:1 в Берлин Херта. Бившият нападател на Милан Кшищоф Пьонтек изведе домакините в 24-ата минута, но в 45-ата преломен момент се оказа червеният картон на съотборника му Дедрик Боята. Това се отрази на игровото съотношение и в 51-ата минута Бас Дост възстанови паритета. Андре Силва изведе гостите напред в 62-ата, а само 5 по-късно Еван Н'Дика направо 3:1 за Айнтрахт. Крайният резултат бе оформен чрез второто попадение в двубоя от Андре Силва в 86-ата минута. По този начин отборът от Франкфурт изпревари столичани по голова разлика. Херта падат на 10 място, а съперниците им се изкачват на девето, като и двата състава са с по 38 точки.

Кьолн отстъпи с 1:2 у дома от Унион Берлин. В 39-ата минута Марвин Фридрих даде преднина на тима си, а в 67-ата Кристиан Гентнер вкара втори гол. Почетното попадение за "козлите" отбеляза Джон Кордоба в последната минута. Така Кьолн остава 12-и с 35 пункта, а Унион на 13-а позиция също с 35, но с по-лоша голова разлика.

Вердер Бремен разгроми последния Падерборн с 5:1 като гост. Дейви Клаасен сложи начало на шоуто в 20-ата минута. В 34-ата Юя Осако вкара втори, а до почивката Дейви Клаасен оформи класическия резултат. В 59-ата минута Максимилиан Егещайн направи 0:4. Все пак Абделхамид Сабири вкара почетен гол за домакините в 66-ата минута преди Никлас Филкрюг да оформи крайното 1:5 за "Бременските музиканти". Падерборн 07 остават твърдо на последното място с 20 точки, а Вердер Бремен са едно място над тях с 28.

В друг мач Борусия Дортмунд стигна трудно до успеха в гостуването си на Фортуна в Дюселдорф. Гостите заемат втората позиция с 66 точки, а Фортуна е на 16-а с 28.