Отборът на Борусия Дортмунд записа солидна победа в третия кръг на Бундеслигата, надигравайки като домакин тима на Херта Берлин. Възпитаниците на старши треньора Томас Тухел се наложиха с 3:1. Благодарение на по-добрата си голова разлика до този момент, „жълто-черните“ изпревариха Байерн Мюнхен и оглавиха класирането. Дортмунд има отбелязан гол повече.

Първата добра възможност в мача дойде пред вратата на домакините, но Владимир Дарида не успя да преодолее стража на Дортмунд след рикоширала топка.

В 27-ата минута „жълто-черните“ успяха да вземат преднина в резултата при първата си удобна възможност. Шинджи Кагава „подари“ топката на Мат Хумелс, който с глава на опразнената врата нямаше как да сгреши.

Пет минути преди края на първата част Хенрих Мхитарян имаше отлична възможност да покачи, но късметът не бе на негова страна.

Дортмунд все пак успя да поведе в началото на второто полувреме. В голмайстор за домакините се превърна Аубамеянг, който получи пас от Матиас Гинтер.

В 78-ата минута Саломон Калу върна надеждите на гостите от Херта, след като бе най-съобразителен след рикошет в наказателното поле. Въпреки гола за гостите, Дортмунд продължи да диктува темпото и в продължението на двубоя вкара нов гол, който всъщност изкачи тима на първото място във временното подреждане.

Третият гол за „жълто-черните“ бе дело на Адриан Рамос, който получи прекрасен пас от Хенрих Мхитарян и от малък ъгъл оформи крайния резултат.