Шалке 04 записа трети пореден успех в Бундеслигата, след като в среща от 26-ия кръг на германското първенство победи като гост Кайзерслаутерн с убедителното 4:1.

Мачът започна шокиращо за футболистите на Ралф Рангник и след едва 3 минути игра те вече губеха с 0:1. Итай Шехтер спечели пряк свободен удар близо до наказателното поле на „кралско сините“, Кристиан Тиферт центрира право на главата на Родней и централният бранител на „лаутерите“ откри.

СНИМКИ и ВИДЕО: Шалке 04 наниза 4 на Кайзерслаутерн

източник: Снимки: Reuters

Шалке веднага натисна, но изравнителният гол падна едва към края на полувремето. В 39-ата минута Хунтелаар намери Люис Холтби на ъгъла на наказателното поле и 21-годишният футболист със силен удар прати топката покрай стража Тобиас Сипел.

В последната минута на първата част самият Хунтелаар заби дежурното си попадение, след като изпревари бранителите на домакините при центриране на Кристиан Фукс.

Гостите решиха всичко още в началото на второто полувреме, когато в 51-ата минута Раул вкара с хубав изстрел по диагонала.

Точка на спора в 81-ата минута сложи перуанецът Джеферсън Фарфан, който пробяга целият терен и след двойно подаване с Холтби преодоля Сипел за четвърти път в мача.

С успеха Шалке 04 се бетонира на 4-ото място в Бундеслигата с 50 точки, като води с 10 точки на 5-ия Байер Леверкузен и изостава с 1 от 3-ия Борусия Мьонхенгладбах. Кайзерслаутерн пък остана на последната 18-а позиция с 20 точки.