Треньорът на Шалке 04 Мирко Сломка бе доволен не толкова от 50-ата юбилейна победа в евротурнирите на „миньорите” от общо 100 мача, колкото от резултата 1:0 срещу Порто в първата среща между двата тима от 1/8-финалите в Шампионската лига, играна на „Фелтинс Арена” в Гелзенкирхен.

„Както и очаквахме, това бе един тежък мач за нас. Започнахме срещата много добре, след като двойният пас между Рафиня и Джоунс се получи и след това Курани вкара за 1:0. Можехме да увеличим предната си до края на първото полувреме, тъй като определено имахме много по-добри шансове за гол от Порто. 1:0 е един желан от нас резултат. След почивката ни бе значително по-тежко. Имахме късмет при една ситуация, при която можеха да ни изравнят. Трябваше да се потрудим здраво. Този резултат ни дава много възможности за реванша в Порто. И там трябва да играем на високо ниво. Трудна работа, но ние можем да контраатакуваме много добре, затова сме в добра позиция преди реванша”, заяви след победата над Порто наставникът на „кралскосините” Мирко Сломка.