Илиян Мицански влезе като резерва за своя Карслруе при първото поражение на тима във Втора Бундеслига от почти 5 месеца насам. Днес „Ка Ес Цет“ отстъпи с 1:3 като гост на борещия се оцеляване Ерцгебирге Ауе в среща от 31-ия кръг във втория ешелон на германския футбол.

Българският национал се появи като резерва на почивката, когато тимът му изоставаше само с 0:1. Мугоса бе открил за Ауе в 19-ата минута, а в 75-ата минута отбеляза втори гол. Преди това Торес бе изравнил за Карлсруе, чийто надежди рухнаха в 85-ата минута. Тогава Фандрих удвои аванса на домакините и осигури витално важните три точки.

Карлсруе за последно бе губил в първенството на 16 декември миналата година и оттогава имаше 12 поредни мача без загуба. Поражението ги остави на четвърто място с 52 точки, на една зад третия Дармщад, който заема позицията, даваща право на плейоф за влизане в Бундеслигата.

Ауе от своя страна остава под чертата – 16-о място с 31 точки, колкото има и първият над опасната зона Санкт Паули.

До края на сезона във Втора Бундеслига остават още 3 срещи.