Немският Щутгарт започна колебливо участието си в турнира за Купата на УЕФА. „Швабите” победиха само с 2:1 унгарския Гьор като домакини и ще трябва да се потрудят здраво в реванша, за да продължат напред.

Въпреки че бяха по-добрият отбор през целия мач, немците вкараха едва два гола. Унгарците от своя страна пък съумяха да отбележат попадение на чужд терен, което запазва интригата в сблъсъка.

Щутгарт поведе още в 13-тата минута, когато Сердар Тасчи засече с глава центриране от корнер на Ян Симак. Преднината на домакините бе удвоена в 33-тата минута, когато Марика се възползва от грешка на Ковач и безпроблемно отбеляза покрай Стеванович.

Първата част обаче завърши неприятно за „швабите”, след като в заключителната минута на полувремето Якъл открадна топката от Сами Кедира и подаде на Бьоор, който със страхотен удар вкара във вратата на Йенс Леман за 1:2.