Щутгарт направи огромна крачка към спасение в Първа Бундеслига. Швабите разбиха с 4:1 като гост Майнц и кръг преди края вече са над опасната зона.

Gulliver/GettyImages
11 снимки

Двубоят започна отлично за домакините, които поведоха в 24-ата минута. Тогава Карим Онисиво с глава намери Маркус Ингвартсен, а той се разписа отблизо за 1:0. Щутгарт стигна до изравнителен гол в 42-ата минута. Тогава Ватару Ендо достигна до една избита топка и с мощен удар от границата на наказателното поле вкара за 1:1.

В 65-ата минута гостите стигнаха до пълен обрат. Тогава Серу Гираси засече с глава центриране от корнер на Крис Фюрих и вкара за 1:2. В 78-ата минута Фюрих покачи на 1:3, след като засече страхотен пас на Ендо и прати топката в десния ъгъл.

Крайният резултат оформи резервата Танги Кулибали. Францизинът се разписа след подаване на Фюрих.

Така Щутгарт събра 32 точки и изпревари по голова разлика Бохум, заемайки 15-о място. В последния кръг тимът приема Хофенхайм, който на пратика вече си е осигурил оцеляването.

За Майнц загубата беше четвърта поред, а отборът заема 9-о място с 45 точки.