Вердер Бремен и Щутгарт направиха 1:1 в мача 23-ия кръг на Бундеслигата. Така „швабите“ остават без победа вече 10 мача във всички турнири, като в тях са регистрирали 7 поражения и три ремита. За Вердер това е второ поредно равенство.

В класирането Вердер заема 9-ото място с 32 точки, докато Щутгарт е 16-ти с 16.

Щутгарт поведе още във втората минута. Марио Гомес показа чудесен поглед и комбинира със Стивън Цубер, който откри за 1:0.

Гостите бяха по-активният тим до края на първата част, но не успяха да стигнат до нов гол. Така в последната минута на редовното време Дани Клаасен демонстрира отлична техника. Той овладя подаване от Крузе и с отличен изстрел от дистанция направи 1:1.

През втората част Вердер бе по-активният тим. Положения се разкриха пред Нури Шахин, Клаудио Писаро и Теодор Гебре Селасие, но така и не последва промяна в резултата.