Отборът на Щутгарт продължава с безобразното си представяне от началото на сезона, отпадайки от турнира за Купата на германия.

Тимът на Маркус Бабел бе отстранен от 1/8-финалите на турнира от състава на Грьойтер Фюрт с 0:1.

Щутгарт бе по активния тим на терена в първия половин час на мача, но не успя да материализира предимството си. Противно на логиката тима на Грьойтер Фюрт поведе в резултата в 32-ата минута. Леонард Хаас намери отлично халфа Бернд Нехриг, който преодоля бранител на Щутгарт и с прецизен удар успя да вкара в мрежата на Йенс Леман.

До края на първото полувреме гостите от Щутгарт не успяха да намерят верния път към гола, въпреки че имаха няколко отлични шанса. Стражът на домакините също бе на висота.

През втората част възпитаниците на Маркус Бабел продължиха да бъдат по-силния тим на терена, но нямаха късмета да отбележат попадение.

Така втородивизионният Грьойтер Фюрт успя да взема скалпа на елитния си противник и да се класира за четвъртфиналите на турнира.

В друг мач от днес Кьолн нямаше проблеми срещу Айнтрахт Триер и се наложи с 3:0 и също продължава напред.