Още в първата минута гостите спечелиха дузпа. С изпълнението се нагърби Николас Гонзалес, който не сгреши от бялата точка и откри резултата за Щутгарт.

15 минути по-късно обаче и домакините получиха правото да изпълнят наказателен удар. Аарън Хънт застана зад топката и матира Бредлов, изравнявайки за 1:1.

След равностойна игра и пропуски от двете страни, повече попадения не паднаха до края на редовното време и мачът в Хамбург влезе в логични продължения.

Там „швабите“ бяха по-съобразителният отбор и стигнаха до крайния успех. В герой за Щутгарт се превърна резервата - Хамади Ал Гадиоуи, който бе влязал само 3 минути по-рано и се възползва от уморената защита на Хамбургер, вкарвайки за изстраданото 2:1 в 113-ата минута.