Щутгарт победи Шалке с 2:0 в едно от дербитата на 15-тия кръг в Бундеслигата. Успехът за „швабите” не дойде никак лесно, след като и двете попадения паднаха в последните минути на мача.

В 16-тата минута гостите получиха право да изпълнят дузпа, след като Кевин Курани бе фаулиран в наказателното поле от Артур Бока. Йенс Леман обаче спаси удара от 11-метровия удар на Джеферсън Фарфан.

Резултатът бе открит едва в 79-тата минута, когато Ян Симак бе изведен сам срещу Нойер от Буларуз и вкара безпроблемно.

Само 4 минути по-късно Марио Гомес удвои преднината на домакините след пас на Пардо и по този начин оформи крайното 2:0.

Бохум измъкна равен 1:1 като домакин на Хамбургер. Станислав Шестак откри резултата в 39-тата минута, а Ивица Олич изравни в 70-тата.

В другия мач от неделната програма в Бундеслигата Борусия Дортмунд и Волфсбург завършиха при нулево равенство.