Щутгарт завърши 2:2 с гостуващия Фрайбург в последна среща от 20-ия кръг на футболното първенство на Германия.

Гостите стигнаха до равенството с попадение в последните секунди на мача на влезлия като резерва Флориан Нидерлехнер.

Гостите от Фрайбург откриха резултата още в 4-ата минута, след като точен беше Яник Хаберер със силен удар от границата на наказателното поле.

Домакините стигнаха до пълен обрат между 75-ата и 83-ата минута. Първо Емилиано Инсуа изравни, а след това резервата Даниел Дидаве направи 2:1 за Щутгарт.

Марио Гомес полуи два жълти картона в рамките на четири минути и напусна терена в 89-ата, а в добавеното време играчите на Фрайбург стигнаха до изравнително попадение.

Двата отбора запазват позициите си в класирането. Щутгарт е на 16-о място с 15 точки, а Фрайбург е на 13-а позиция с 22.