Отборът на Щутгарт едва се измъкна от клопката на аутсайдера Нюрнберг, след като победи с късен гол. Тимът се наложи с 2:1 в среща от 21-я кръг на Първа Бундеслига, а трите точки дойдоха след гол в 87-та минута на двубоя.

Въпреки домакинското предимство на Нюрнберг, Щутгарт създаде повече голови положения пред съперниковата врата. Първото попадение дойде в 22-та минута, след гол на Тимо Гебхард. При този резултат двата тима се прибраха на почивка, но в 60-та равенството отново грейна на таблото. Бунжаку се оказа точен, а това накара гостите от Щутгарт допълнително да се изпотят.

В крайна сметка, класата си каза думата в 87-та минута, когато се реши къде ще отидат трите точки. Роберто Хилберт се оказа в прегръдките на съотборниците си след попадение в края на мача.

По този начин Щутгарт се изкачи на 8-а позиция с 28 точки, докато Нюрнберг остава в зоната на изпадащите, след като заема 17-а позиция с едва 16 точки от началото на сезона.