Отборът на Щутгарт записа важна победа в първи мач от 19-ия кръг на Първа Бъндеслига. „Швабите” се наложиха с минималното 1:0 над закъсалия тим на Фрайбург като гост. Това бе трета поредна победа за Щутгарт в шампионата.

Единственият гол в мача падна през първото полувреме и бе дело на румънския нападател Чиприян Марика. Голмайсторът на Щутгарт бе точен четири минути преди почивката. През втората част домакините от Фрайбург стигнаха до изравнителен гол, но попадението бе отменено.

Преди останалите мачове от кръга през уикенда, Щутгарт заема 11-ото място във временното класиране с актив от 22 точки. Фрайбург е на точка от зоната на изпадащите, но може да бъде изместен от Хановер, който гостува на Майнц.