Карл Цайс Йена изхвърли Щутгарт от надпреварата за Купата на Германия след изпълнение на дузпи. Срещата завърши 1:1 в редовното време.

Вернер откри изненадващо резултата за гостите в 31-та минута, като тази ситуация се запази до 80-та минута, когато Марио Гомес успя да върне Щутгарт в мача и изравни за 1:1.

Според регламента на надпреварата трябваше да се играят две продължение и след тях евентуално дузпи. Марио Гомес вкара за 2:1 за домакините в 95-та минута.

В 120-та минута Мюлер успя да вкара второто попадение за Карл Хайнц Йена в тази среща. Победителят трябваше да бъде определен след изпълнение на дузпи.

При изпълнението на 11-метровите удари по-хладнокръвни се оказаха гостите, които спечелиха с 5:4. Решаващата дузпа за Щутгарт изпусна Да Силва, след като прати топката над напречната греда.

Така Карл Цайс Йена се превърна във втория полуфиналист за Купата на Германия, след като по-рано това направи Борусия Дортмунд след победа с 3:1 над Хофенхайм.