Шалке 04 постигна успех с 1:0 като гост на Хамбургер в мач от седмия кръг на германското футболно първенство.

С четвъртия си пореден успех в Бундеслигата клубът от Гелзенкирхен се утвърди на третото място с 16 точки, като се изравни с втория в подреждането Борусия Дортмунд, който има и мач по-малко.

Лидер е Байерн Мюнхен с пълен актив от 21 точки.

Гостите започнаха по-добре мача и още в началото Франко Ди Санто имаше шанс да открие, но с глава засече в напречната греда центриране на Йоханес Гайз от корнер.

След час игра Шалке все пак стигна до попадение. Леон Горецка изведе в чиста позиция Лерой Сане, който финтира вратаря на съперника Ярослав Дробни и прати топката в опразнената мрежа.

Домакините бяха най-близо до изравняването десетина минути преди края, но Пиер-Мишел Ласога не намери целта, след като беше оставен непокрит в наказателното поле.

Така Хамбургер прекъсна серия от три поредни мача без поражение в първенството и вече е девети с 10 точки./БТА