Шалке победи Щутгарт с 2:1 в дербито на 26-тия кръг в Бундеслигата и по този начин поне за едно денонощие изпревари Байерн и оглави класирането в първенството.

През първото полувреме на „Фелтинс Арена” „швабите” бяха по-активни и можеха на няколко пъти да стигнат до гол. Това обаче не стана и двата отбора се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

На почивката в игра за Шалке влезе Еду, който още с първото си докосване до топката откри резултата. Само няколко минути по-късно обаче немският национал Сердар Ташчи вкара изравнителен гол с глава за тима на Кристиан Грос след пас на Кузманович.

Голмайсторът на Шалке Кевин Курани обаче донесе успеха за Шалке в 55-та минута, когато засече перфектно центриране на Хайко Вестерман.

В класирането Шалке е на първо място с 54 точки, на една пред Байерн. Все пак баварците ще се върнат на лидерската позиция, ако победят Фрайбург в събота. Щутгарт е седми с 35 точки.