Шалке 04 увеличи преднината си на 6 точки, след катопобеди Херта Берлин като домакинс 2:0 в двубой от 21-ия кръг на Бундеслигата. През първото полувреме играта бе съсредоточена предимно в половината на столичани, но футболистите на Мирко Сломка не успяха да отбележат гол. В 64-та минута Кевин Курани отбеляза първото попадение в срещата. 9 минути по-късно Льовенкрандс оформи крайното 2:0. Шалке превъзхождаше Херта през цялото време и заслужено спечели мача.

В дербито на кръга третият Щутгарт разгроми гостите от Вердер Бремен с 4:1. Това е втора поредна загуба за „бременските музиканти”, след като в предишния кръг те загубиха от Шалке с 2:0. До почивката „швабите” заслужено водеха с 3:1. Щутгарт откри резултата още в 3-та минута с гол на Хилберт. В 15-та Гомес отбеляза за 2:0. Само 6 минути след това Диего вкара почетното попадение за Вердер. Бразилецът реализира след пас на Мирослав Клозе. В 33-та минута Щутгарт отново увеличи преднината си след гол на Манин. Второто полувреме започна с натиск отстрана на Вердер, но гостите не успяха да променят нищо. Шест минути преди края на срещата Щрелер вкара и оформи крайния резултат - 4:1.

Хамбургер най-накрая постигна победа! Футболистите на Хууб Стевенс успяха да счупят каръка, който ги гонеше. Те се наложиха над Борусия (Дортмунд) с класическото 3:0. Това е първа домакинска победа за Хамбургер от общо 9 домакинства през този сезон. В 10-та минута на срещата холандският национал Рафаел ван дер Ваарт откри резултата, след като бе точен от дузпа. Малко преди почивката в 42-та минута Бенямин вкара за 2:0, а Борусия остана с човек по-малко. В 90-та минута Махдавикия оформи крайното 3:0.

Байер (Леверкузен) и Айнтрахт Франкфурт не излъчиха победител в своя мач и завършиха 2:2. Головете за „аспирините” вкараха Шнайдер и Кислинг съответно в 40-та и 90-та минути, а за Айнтрахт се разписаха Шедел и Майер в 42-та и 85-та минути.

Майнц 05 наказа Енерги Котбус с 4:1. Андреасен откри резултата за домакините от Майнц в 7-та минута. В 20-та Раду изравни, отбелязвайки почетния гол за Котбус. Зидан реализира хеттрик, като вкара в 22-та, 38-та, 61-та минути.

В последния мач от кръга в Германия Борисия Мьонхенгладбах и Алеманиа Аахен не си вкараха гол и завършиха 0:0.