Шалке 04 завърши 0:0 с Майнц 05 в първи мач от 24-ия кръг в Бундеслигата. Така тимът от Гелзенкирхен остана закотвен на последното място в класирането едва с 10 точки. Срещата бе дебют за новия треньор на Шалке Димитриос Грамоцис. Майнц е 16-и с 18 точки, колкото има и предпоследния Арминия.

Гостите могат да съжаляват, че не си тръгнаха с трите точки, защото създадоха повече голови положения пред вратата на Шалке. Първият шанс се откри пред Леандро Барейро Мартинс в 38-ата минута.  Той пое прецизно подаване в наказателното поле и шутира, но на сантиметри от лявата греда. В 42-ата минута пък Адам Салай от удобна позиция прати топката в аут. Джонатан Букхарт отправи коварен изстрел в 82-ата минута, но вратарят на домакините  Рьонов спаси.

Eдинствената възможност за Шалке беше в 18-ата минута, когато Шкодран Мустафи стреля с глава, но Робин Центнер внимаваше и изби.