Кевин Курани вкара в 2-та минута и донесе победата на Шалке с 1:0 при гостуването на Хамбургер в дербито на 30-я кръг в германския шампионат.

След тази победа „кралско-сините” се утвърдиха на трето място и се изравниха по точки с втория Вердер Бремен.

Вердер не успя да победи като гост Карлсруе и двата отбора завършиха 3:3. Фрайс в 15-та минута даде гол преднина за домакините, но чрез Диего в 23-та и Озил в 30-та „бременските музиканти” обърнаха развоя на нещата.

През второто полувреме футболистите на Карлсруе излязоха по-мобилизирани и достигнаха до два гола в мрежата на Вердер дело на Фрайс в 59-та и Каплани в 67-та минута. Все пак гостите се добраха до точката след гол на Саного в 86-та минута.

Нюрнберг не успя да победи Арминия и двата отбора завършиха 2:2. Домакините поведоха чрез голове на Минтал в 30-та и Саенко в 39-та минута, но гостите изравниха с попадения на Вихнярек в 47-та и Болмна в 60-та минута.