Шалке спечели първия си мач след уволнението на Фред Рутен. Воденият временно от Михаел Бюскенс тим спечели с 2:0 гостуването си на Арминия Билефелд в първи мач от 26-тия кръг в Бундеслигата.

Успехът дойде с по един гол в края на двете полувремена, а още два гола на тима от Гелзенкирхен бяха отменени заради засада.

Резултатът бе открит в последната минута на първата част, когато Кристиан Пандер центрира перфектно в наказателното поле, където Джеферсън Фарфан засече топката за седмица си гол от началото на шампионата.

Едва в третата минута на даденото от съдията продължение на мача дойде и вторият гол в мача. Джърмейн Джоунс намери добре Кевин Курани, който от 14 метра оформи крайния резултат с прецизен удар.

Преди изиграването на останалите мачове от кръга Шалке се изкачи на седмо място и все още има минимални шансове за място в евротурнирите. Арминия пък е на последното спасително място в класирането, само на 2 точки от зоната на изпадащите.