Шалке 04 се промуши към четвъртфиналите на турнира за Купата на Германия, след като победи гостуващия Кьолн с минималното 1:0.

Единственото попадение в мача реализира Макс Майер в 63-ата минута.

Шалке - Кьолн 1:0

източник: БГНЕС

Подобен изход – 1:0 за домакините, се получи в още един полуфинал, този между Падерборн и Инголщад. Гола за победителите вкара Бен Цолински в 56-ата минута.

Най-резултатен беше мачът между Майнц и Щутгарт, който Майц спечели с 3:1 и се класира. Гентнер даде преднина на гостите в 41-ата минута. Денис Аого обаче пропусна дузпа за тях в 54-ата минута и след това започна обратът на Майнц.

Бергреен в 62-ата минута, Диало в 71-ата и Сердар в добавеното време вкараха за Майнц за крайното 3:1.

Нюрнберг и Волфсбург стигнаха до продължения след 0:0 в редовното време. В допълнителните 30 минути обаче Волфсбург стигна до победата с 2:0. Точни бяха Феликс Удуохай в 96-ата и Даниел Дидави в 118-ата минута.

В сряда са останалите 4 осминафинала:  Байерн - Борусия Д, Борусия М – Байер Лев, Вердер – Фрайбург, Хайденхайм – Айнтрахт Франкфурт.