Отборът на Шалке направи равенство 1:1 като домакин срещу Байер Леверкузен. По този начин „кралско-сините” показаха, че и те няма да бъдат достоен съперник на Байерн Мюнхен през тази година.

През първото полувреме тимът от Гелзенкирхен доминираше и създаде по-опасните положения. Заслужено дойде и първия гол в мача. В първата минута от даденото от съдията Щарк продължение на първото полувреме, Кевин Курани отбеляза с глава след центриране на Кристиян Пандер от дясно.

Втората част започна с натиск на Леверкузен, който доведе до изравнително попадение, дело на новото попълнение на „аспирините” Теофанис Гекас. В 53-тата минута той получи топката след пас на Симон Ролфес, излъга вратаря Мануел Нойер и необезпокояван отбеляза.

До края на срещата Шалке се опита да достигне до победата, но това не се отдаде на тима на Мирко Сломка.

Със спечелената една точка Леверкузен излезе на 7-мо място с 5 точки. Шалке пък е на 5-то със 6 пункта, но преди изиграването на останалите срещи от кръга.