Борусия Мьонхенгладбах сложи кръст на надеждите на отбора на Феликс Магат- Шалке'04, да излезе на 1-о място след днешните срещи в Бундеслигата.

Зелено-черните от Мьонхенгладбах се наложиха с 1:0 благодарение на ранното попадение на Марко Ройс и се изкачиха на 11-о място с 18 точки. Шалке'04 пък остана 3-и с 25 точки, с две по-малко от водачите Вердер и Байер (Леверкузен), който има мач по-малко.

Марко Ройс вкара в 5-ата минута, след като защитата на гостите беше елиминирана. Данте хвърли дълъг пас на Хуан Аранго, който елиминира бранителите.

В последните минути на двубоя кралскосините можеха да вземат поне точка, но Рафиня пропусна да улучи вратата от удобна позиция. Така тимът на Магат регистрира първа загуба от шест мача насам и трета от началото на първенството.