Шалке 04 победи Волфсбург с 1:0 като гост в мач от 11-ия кръг на Бундеслигата. Двубоят бе сблъсък между два от отборите, към които има високи очаквания, но от началото на сезона се представят лошо.

Шалке обаче е отборът, който в последните мачове се представя добре и това бе потвърдено във Волфсбург. Единственият гол в мача падна в 83-ата минута и бе дело на Леон Горецка. Младият талант засече центриране отляво и с прекрасен изстрел от воле вкара за крайното 1:0.

В класирането Шалке е на 11-а позиция с 14 точки, а Волфсбург е едва 14-и с 9.

Кьолн продължи отличното си представяне от началото на сезона, печелейки драматично с 2:1 като гост на Борусия Мьонхенгладбах.

Домакините откриха през първото полувреме чрез Ларс Щиндъл. Антони Модест изравни в 59-ата минута, а в добавеното време Марсел Рисе донесе трите точки за „козлите”, които се изкачиха поне временно на трето място.

Това стана, след като Херта Берлин завърши 0:0 в гостуването си на Аугсбург. Майнц пък победи Фрайбург с 4:2.

Голямото дерби между Борусия Дортмунд и Байерн Мюнхен е от 19,30 часа.