Отборът на Шалке 04 демонстрира, че навлиза във форма и записа втора поредна победа в Бундеслигата. В първия мач от 9-ия кръг на първенството „кралскосините” победиха Майнц с 2:0.

Резултатът бе открит още в 13-ата минута, когато Гуидо Бургщалер намери Леон Горецка в наказателното поле, звездата на тима бе очи в очи с Рене Адлер и майсторски чукна топката над него за 1:0.

В началото на втората част двата отбора пропуснаха по едно положение чрез Йошинори Муто и Франко Ди Санто, а Гуидо Бургщалер уцели десния страничен стълб с удар от зоната на дузпата. В 74-ата минута обаче неговите усилия бяха възнаградени. След центриране от корнер и разбъркване в наказателното поле, Бургщалер бе най-съобразителен и с изстрел от близко разстояние удвои аванса на отбора си.

Така във временното класиране Шалке се изкачи на четвърто място с 16 точки, а Майнц е на 11-а позиция с 10 точки.