Отборът на Шалке не успя да победи тима на Аугсбург в предпоследен мач от 32-ия кръг на Първа Бундеслига. Двубоят приключи без победител – 1:1.

Домакините от Аусбург започнаха отлично мача и успяха да поведат в резултата още в седмата минута, а в голмайстор се превърна Лангкамп. Гостите от Шалке реагираха мигновено, създавайки няколко опасни атаки към вратата на домакините, които обаче не дадоха резултат.

Осем минути преди края на първото полувреме „кралско сините“ все пак стигнаха до изравняване след точен изстрел на Клаас-Ян Хунтелаар. През второто полувреме Шалке продължи да налага своето темпо, но в крайна сметка домакините устискаха точката.

Във временното класиране Шалке заема трето място с 57 точки. Аугсбург е на 15-о място с 34 точки.

В друга среща Хановер и Фрайбург направиха 0:0, като в групата на гостите за двубоя не бе бившият голмайстор на българската А група Гара Дембеле.