Шалке 04 излезе на второто място в германското първенство по футбол, след като победи с 2:0 Вердер Бремен като гост в среща от 16-ия кръг.

С това Шалке прекъсна серията на домакините от 23 мача без загуба във всички турнири.

Възможността да запише 31 точки, с една по-малко от лидера Байер Леверкузен, изпусна Вердер, след като двата отбора бяха равни преди дербито. Байерн Мюнхен е трети с 30 точки, а Вердер и Хамбургер делят четвъртото място с по 28.

Гостите от Гелзенкирхен стигнаха до победата през втората част на мача. За 1:0 точен бе Кевин Курани, който се възползва от асистенция на Люис Холтби в 47-та минута.

19-годишният Ян Моравек оформи крайното 0:2 в 72-та минута, когато вкара в мрежата с рикошет отлично подаване на Курани.