Отборът на Шалке излезе на трето място в Бундеслигата, след като в мач от петия кръг победи Кьолн с 2:1 като гост.

Така сините от Гелзенкирхен набраха 10 точки и само на 3 точки от лидерите Хамбургер ШФ и Байер Леверкузен.

Джеферсон Фарфан откри резултата за гостите още във втората минута с глава след подаване на Асамоа, но само четири минути по-късно Лукас Подолски изравни. Това бе първото попадение на Подолски с екипа на Кьолн от 2006-а година, когато премина в Байерн Мюнхен.

Секунди след подновяването на играта обаче Леван Кобиашвили вкара втори гол след асистенция на Фарфан и осигури победата на Шалке. В същото време Кьолн записа четвърта загуба от началото на сезона и се намира на дъното в класирането с актив от само 1 точка.