Шалке 04 отпадна от турнира за Купата на Германия. „Кралскосините” загубиха с 1:3 при домакинството си на Хофенхайм от осминафиналната фаза на турнира.

Хофенхайм реши изхода на срещата още през първото полувреме, когато вкара три гола.

Гостите поведоха в 21-та минута след гол на Хердинг.

Воланд в 32-та минута удвои преднината на Хофенхайм, а Фирмино в 35-та направи преднината на гостуващия отбор класическа.

Почетното попадение за Шалке отбеляза Джеферсън Фарфан в 67-та минута.

Така Хофенхайм се класира за четвъртфиналите за Купата на Германия.

Борусия Дортмунд се класира за четвъртфиналите на турнира, след като без да се напряга победи с 2:0 като гост Саарбрюкен.

Борусия поведе в 19-та минута, когато Хофман сложи топката на главата на Шийбер, който с глава прати топката във вратата на Саарбрюкен.

Домакините можеха да изравнят резултата до края на първото полувреме, когато Цимер излезе на добра позиция, но топката мина на сантиметри в страни от вратата на Лангерак.

Борусия можеше да води с много по-убедителен резултат, но сериозни пропуски направиха Хофман и Мхитарян.

В началото на второто полувреме Борусия Дортмунд уби интригата в мача в 49-та минута, когато Хофман отбеляза второто попадение във вратата на Саарбрюкен.

До края на мача Борусия Дортмунд продължи да държи инициативата в срещата, но не вкара повече попадения.

Така Борусия Дортмунд се класира за четвъртфиналите на Купата на Германия.