Отборите на Шалке 04 и Вердер Бремен не допуснаха изненада в мачовете си от турнира за Купата на Германия. И двата тима постигнаха класически победи, съответно над Мюнхен 1860 и Кайзерслаутерн.

Резултатът на „Алианц Арена” бе открит в края на първото полувреме, когато Рафиня се бе точен. Веднага след подновяването на играта през втората част Ховедес удвои, а девет минути преди края на мача отново той оформи крайното 3:0 в полза на „миньорите”.

В другия двубой Вердер Бремен също успя да отбележи три безответни попадения на Кайзерслаутерн. Пасанен откри след половин час игра, а до края на първата част Тим Боровски покачи на 2:0. Крайният резултат 3:0 направи Орл.

По-късно тази вечер има още два двубоя от турнира. Байерн Мюнхен гостува на Айнтрахт Франкфурт, а Хофенхайм приема Кобленц.