Шалке и Вердер не можаха да се победят и завършиха наравно 1:1 в дербито на кръга в първа Бундеслига. На „Фелтинс Арена” двата отбора предложиха истинско зрелище за зрителите, изпълнили до краен предел модерното съоражение.

И двете попадения в срещата паднаха през първото полувреме. В 14-тата минута уругвайското попълнение на Шалке Карлос Гросмюлев откри резултата с перфектно изпълнение на пряк свободен удар от границата на наказателното поле. Тим Вийзе успя да докосне топката, но въпреки това тя попадна в неговата врата.

20 минути по-късно обаче домакините изравниха. Душко Тошич стреля опасно от фаул, младият страж на Шалке Мануел Нойер изби, но топката попадна на главата на Налдо, за който не бе проблем да я вкара в опразнената врата.

Спечелената точка обаче не помага на нито един от двата отбора, тъй като при евентуален успех на Байерн Мюнхен утре, те ще увеличат пасива си зад баварския гранд.