Отборите на Шалке и Щутгарт направиха равенство в двубоя си от 6-ия кръг на Първа Бундеслига. Мачът на „Фелтинс Арена” приключи при резултат 1:1, а головете в срещата бяха дело на Малик Тиав, който откри за домакините след половин час игра, и Николас Гонзалес, който пък се разписа от дузпа и осигури точката за гостите.

Двубоят в Гелзенкирхен започна по-добре за футболистите на Щутгарт, които можеха да поведат още в 5-ата минута на срещата. Матео Климович стреля от средна дистанция, но топката профуча покрай вратата. Гостите пропуснаха още една възможност чрез Щенцел, преди Шалке да излезе напред в резултата.

Това се случи в 30-ата минута, когато Малик Тиав стреля неспасяемо с глава.

В началото на втората част гостите стигнаха до дузпа, когато Салиф Сане игра с ръка в наказателното поле. Николас Гонзалес се нагърби с изпълнението на удара и не сгреши за 1:1.

Така Шалке продължи с трудните си игри от началото на сезона и добави едва втората си точка досега. „Миньорите” заемат незавидното 17-то място, докато Щутгарт вече е четвърти с 9 точки.