Отборите на Шалке и Хофенхайм направиха 1:1 в мача помежду им от 22-ия кръг на Буденслигата. Точен за домакините бе Алесандро Шьопф, а Себастиан Руди изравни.

В класирането Хофенхайм е четвърти с 38 пункта, а Шалке е 12-и с 27.

Гостите превъзхождаха своя съперник през първото полувреме и стигнаха до по-чистите ситуации. Домакините обаче успяха да поведат още в началото. В петата на минута Шьопф получи много добро подаване отляво и засече за 1:0. Положения се разкриха пред Цубер и Бичакчик, които обаче не можаха да се възползват.

През вторите 45 минути Хофенхайм съумя да изравни. В 79-ата минута Стивън Цубер центрира отляво към Себастиан Руди, който с глава възстанови паритета – 1:1.

Последва натиск от страна на домакините. На добри позиции излизаха Набил Бенталеб и Максим Чупо-Мотинг, но опитите им не бяха увенчани с успех.