В осминафинален мач от турнира за Купата на Германия Карл Цайс Йена загуби с 1:4 като домакин от Шалке 04 и по този начин „кралско-сините” се класираха за следващата фаза на турнира.

Гостите поведоха още в 16-та минута чрез попадение на Джеферсон Фарфан. Перуанецът се разписа още веднъж в 66-та минута и по този начин удвои преднината на Шалке 04.

Шембри намали преднината на „кралско-сините” в 67-та минута, но четири минути по-късно Иван Ракитич отново успокои съотборниците си с много красиво попадение.

Двата отбора завършиха с по 10 човека, след като Джералд Асамоа бе изгонен в 76-та минута, а пет минути по-късно към съблекалнята го последва и Риемер от състава на домакините.

Крайният резултат в срещата оформи Кевин Курани в 90-та минута.

Отборът на Хамбургер също се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на Германия, след като успя да победи с 3:1 Мюнхен 1860.

За домакините се отличи с хеттрик Ивица Олич, който се разписа в 44-та, 78-та и 84-та минута, докато почетното попадение за отбора от Мюнхен отбеляза Даниел Бирофка в 86-та минута.