Шалке направи страхотен обрат и победи с 4:2 като гост Майнц в мач от третия кръг на Бундеслигата, въпреки че на почивката губеше с 0:2.

„Кралскосините” изиграха кошмарно първо полувреме, в което продължиха с ужасяващата си игра, показана при загубата с 0:2 от ХИК Хелзинки в Лига Европа. Домакините се възползваха от това и набързо поведоха с 2:0 след голове на Иваншиц и Сото.

На почивката старши треньорът на Шалке Ралф Рангник направи две смени като пусна в игра Фарфан и Дракслер, което се оказа печеливш ход.

В 57-а минута Клаас-Ян Хунтелаар се възползва от добра асистенция на Раул и намали аванса на домакините.

В 64-а минута пък след центриране от корнер на Фарфан, на задната греда Бенедикт Хьоведес бе оставен сам и с глава изравни резултата.

В 82-а минута отново след центриране от корнер на Фарфан и разбъркване в наказателното поле, топката стигна до Жоел Матип, който от три метра вкара топката във вратата на Майнц, с което изведе Шалке напред в резултата.

Кристиан Фукс оформи крайното 4:2 в 90-а минута, когато бе точен след перфектно изпълнение от пряк свободен удар.

В класирането Шалке се изкачи на трето място с 6 точки. Майнц пък е осми, също с 6 точки, но с по-лоша голова разлика.