Отборът на Байерн Мюнхен записа седми пореден успех в немското първенство. Възпитаниците на Луис Ван Гал се наложиха с 3:0 над Майнц 05 и оглавиха временното класиране, изпреварвайки състава на Байер Леверкузен, който играе утре срещу Фрайбург.

И трите гола за „баварците” днес паднаха през второто полувреме на двубоя. Отново отличен мач за домакините направи холандското крило Ариен Робен, който също записа името си сред голмайсторите. Резултатът на „Алианц Арена” бе открит в 58-ата минута от Ван Буйтен. Вторият гол за Байерн реализира нападателят Марио Гомес 15 минути преди края, а в последната минута на срещата Робен оформи крайното 3:0 след точно изпълнен пряк свободен удар. През първото полувреме домакините получиха правото да изпълнят дузпа, но Бут не успя да вкара от бялата точка.

В друг мач от програмата днес Борусия Мьонхенгладбах и Вердер сътвориха истинско шоу за зрителите, вкарвайки си седем попадения. В крайна сметка домакините от Борусия спечелиха с 4:3 и прибавиха важни точки към актива си.

В останалите двубои се получиха следните резултати: Айнтрахт – Кьолн 1:2, Хановер – Нюрнберг 1:3, а по-късно играят Шалке – Хофенхайм.