Санкт Паули изпусна да победи Волфсбург и двата отбора завършиха 1:1 в мач от 13-я кръг на Първа Бундеслига.

Мачът започна много силно за домакините, които можеха да поведат още в 3-та минута, когато Маруис Еберс стреля с глава, но топката срещна напречната греда.

Натискът на домакините продължи и в 22-та минута Макс Крусе стреля опасно от фаул, но Беналио успя да спаси.

Домакините успяха да поведат в резултата в 28-та минута, когато Крусе центрира от корнер в наказателното поле на Волфсбург, където Маркус Торандт бе най-съобразителен, след което засече топката с глава и я прати във вратата на Беналио.

Футболистите на Санкт Паули имаха надмощие до края на първото полувреме, но пропуснаха няколко възможности, за да увеличат преднината си.

Началото на второто полувреме бе много силно за Волфсбург, като още в 52-та минута Диего можеше да изравни резултата, но опасният му удар бе отразен от вратаря на Санкт Паули Кеслер.

Гостите успяха да изравнят резултата в 54-та минута, когато Диего с глава свали топката към Дзеко, който излезе сам срещу Кеслер и нямаше проблеми да го преодолее.

В оставащото време до края на мача домакините имаха преимущество, но пропуснаха възможността да спечелят трите точки.

Санкт Паули остава на четиринадесето място с актив от 14 точки, а Волфсбург е на единадесета позиция с 15 точки.