Самоубийствено равенство направиха тимовете на Хамбургер и Фрайбург в дербито на опашкарите в Първа Бундеслига. И двата тима са сериозно застрашени от изпадане, като заемат първите две места над чертата.

Двубоят в Хамбург приключи без победител – 1:1, въпреки че гостите от Фрайбург имаха преднина в резултата до последната минута на срещата, когато допуснаха изравняване, попадението на Гойко Качар може да им струва скъпо.

Адмир Мехмеди даде преднина на Фрайбург в 25-ата минута, но гостите така и не успяха да устиска крехката си преднина до края.

В момента Хамбургер заема 14-ата позиция във временното класиране с актив от 32 точки. Само точка след тях е Фрайбург. Двата тима остават сериозно застрашени. В зоната на изпадащите са Падерборн и Хановер, които имат съответно 31 и 30 точки, но и мач пасив.