Байерн постигна убедителна победа с 4:0 над Хофенхайм в мач от 22-рия кръг на Бундеслигата. След 9 месеца, за първи път заедно в игра се появиха Ариен Робен и Франк Рибери, което веднага даде своето отражение върху играта на баварците.

Още във 2-та минута Марио Гомес откри резултата, след като засече от въздуха пас на Ариен Робен. Преднината на баварците бе удвоена в 15-а минута, когато Томас Мюлер реализира с удар по земята след асистенция на Рибери.

Баварците спокойно контролираха мача, а в последните 30 минути Ариен Робен показа своята огромна класа. В 63-та минута той навърза отбраната на Хофенхайм по характерния си начин и с удар в ъгъла матира вратаря Щарке.

В 81-та минута холандецът отново остави стража безпомощен след удар от границата на наказателното поле в сглобката на далечния ъгъл.

Вторият в класирането Байер Леверкузен победи Айтрахт Франкфурт като гост с 3:0 след голове на Симон Ролфес, Ренато Аугусто и Хано Балич.

В класирането Леверкузен има 42 точки, на 9 зад лидера Дортмунд, който е и с мач по-малко и с 3 пред Байерн.