Днес се изиграха три срещи от 27-ия кръг на Втора Бундеслига.

Дармщад - Санкт Паули 4:0

Домакините, които вече пети в класирането, поведоха още 7-ата минута, когато Плате проби отдясно и върна по земя към наказателното поле, където Хонсак овладя топката и я прати в мрежата на Санкт Паули. Футболистите на Дармщад вкараха още три гола в последните 16 минути. Най-напред в 74-ата минута се разписа резервата Щарк с топовен шут извън наказателното поле, а само след няколко секунди Мелем направи 3:0, след като бе оставен непокрит около точката за изпълнение на дузпа. Минута преди края Палсон послещна от въздуха лошо избита топка и прати топката под гредата. Дълбоко в добавеното време Диамантакос от Санкт Паули пропусна дузпа, отсъдена за игра с ръка.

Зандхаузен - Регенсбург 0:0

Двубоят между 14-ия и десетия във временното класиране завърши без гол и двата отбора продължават да се несигурни за оставането си във Втора Бундеслига.

Оснабрюк - Хановер 2:4

Домакините продължиха лошата си серия без победа, след като в пети пореден мач не успяха да спечелят трите точки. Оснабрюк поведе още в 6-ата минута, когато точен от дузпа беше Сисей. Пет минути по-късно Ван Акен си вкара автогол и резултатът бе изравнен. В 47-ата минута  Аменийдо отново даде преднина на Оснабрюк с премерен удар по диагонала, но гостите стигнаха до пълен обрат в последните 15 минути. Равенството бе възстановено в 75-ата минута от дузпа, изпълнена от Дукш. Пак той пет минути по-късно от движение направи 2:3, а в 85-ата минута Харагуши се разходи между защитниците на домакините и прати топката в долния ляв ъгъл.