Отборът на РБ Лайпциг е все по-близо до класиране в Шампионска лига, след като записа нов успех в Бундеслигата и се утвърди на третото място във временното класиране. В петък вечер тимът на треньора Юлиан Нагелсман се наложи без особени проблеми при визитата си на Хофенхайм. Лайпциг взе трите точки след успех с 2:0. И двете попадения за победителите реализира Даниел Олмо още в първия четвърт час на срещата. Той бе точен в деветата и единадесетата минута на срещата.

След студения душ още в първите минута, футболистите на Хофенхайм така и не успяха да се съвземат и да отговорят подобаващо на своя противник, който пък от своя страна показа класа и рутина и успя да запази преднината си до последния съдийски сигнал.

След спечелените три точки РБ Лайпциг заема третото място във временното класиране с актив от 62 точки, само на една от втория Борусия Дормунд, който е и с мач по-малко. Хофенхайм е седми с 43.