РБ Лайпциг победи с 3:0 Аугсбург у дома. Срещата беше от 4-ия кръг на Бундеслигата. "Биковете" решиха всичко в своя полза до 27-ата минута, след което намалиха оборотите.

Домакините поведоха в 7-ата минута, когато се разписа Шави Симонс след подаване на Лоис Опенда. Четири минути по-късно халфът върна жеста към нападателя, който вкара за 2:0. Крайният резултат оформи Давид Раум в 27-ата минута. Тогава защитникът вкара след подаване на Юсуф Поулсен.

С успеха РБ Лайпциг събра 9 точки и излезе на трето място във временното класиране. Аугсбург е 12-и с две точки.

В друг мач от кръга Волфсбург се наложи с 2:1 над Унион Берлин. И в тази среща головете паднаха през първата част. В 12-ата минута "вълците" поведоха след гол на Йонас Винд след подаване на Ловро Майер. "Железните" изравниха в 28-ата минута след попадение на ветерана Кристофер Тримел. Само две минути след това Йоаким Мееле отново изведе домакините напред в резултата, като до края на срещата нови голове не паднаха.

Така Волфсбург събра 9 точки и е шести, докато Унион е с три точки по-малко.